Download PDF

Jakość realizacji zależy przede wszystkim od jakości projektowania.

To klucz do powodzenia inwestycji, ale też do oszczędności. Jednak, aby wykonać prawidłowy projekt geotechniczny, należy pracować na wnikliwie zbadanych i wielostronnie zweryfikowanych parametrach podłoża gruntowego. Co to oznacza w praktyce?

Projektanci z naszych biur projektowych bardzo często weryfikują czy dane, którymi dysponujemy, są wystarczające i rzeczywiste lub czy pojawiły się nowe okoliczności, które powinny być uwzględnione w projekcie. Efektywność wzmocnienia jest weryfikowana na budowie np. poprzez testy sztywności elementów wzmacniających podłoże. Tylko przy takim podejściu można zrealizować projekt geotechniczny na najwyższym poziomie.

Standardy Menard zostały sprawdzone i docenione na rynku krajowym i światowym. Niezależnie od miejsca oraz wielkości inwestycji, nasza firma do prac geotechnicznych wykorzystuje najnowsze dedykowane programy. Co więcej - z uwagi na międzynarodowy zasięg naszej spółki, bardzo szybko wdrażamy najnowsze patenty oraz rozwiązania podnoszące efektywność i bezpieczeństwa prac geotechnicznych. Stale monitorujemy też stan wiedzy na całym świecie, proponując naszym Klientom wyłącznie to, co najlepsze. Nasi projektanci wiedzą jak szybko zmienia się geotechnika i na bieżąco wymieniają się wiedzą geotechniczną z kadrą inżynierską z innych spółek grupy Vinci – światowego lidera w budownictwie. Jesteśmy świadomi, że geotechnika to tylko element większego procesu. Nie wykonujemy robót dla samych robót, ani też nie łączymy najefektywniejszych technologii dla samych technologii, ale by osiągnąć zamierzony efekt - optymalizację całego procesu budowlanego.

Dla nas geotechnika to niekończąca się przygoda. Stale podnosimy kwalifikacje, biorąc udział w seminariach, konferencjach i szkoleniach. Jednak największą wiedzę czerpiemy z wyzwań, jakie stawia nam codzienna praca i aktywny udział we wszystkich etapach budowlanych: koncepcyjnym, projektowym i wykonawczym

— Karolina Trybocka, Projektant Menard Polska.

Nasi projektanci dysponują zaawansowanymi narzędziami projektowymi pozwalającymi odwzorowywać podłoże gruntowe razem z częścią budowli. Poniżej przykłady naszych projektów geotechnicznych, gdzie zastosowano modele trójwymiarowe odwzorowujące obiekty o znacznych rozmiarach.